Extension IQ Easy ile bir Manager IQ Easy platformuna ekstradan 6 cihazın daha bağlanabilir.  Extension IQ Easy ekran olmadan bir kontrol ünitesi oluşur. Durum LED leri cihazın güç beslemesinin On olduğunu, tüm uyarıları ve alarmları gösterir. 6 IQ cihazı direk olarak Extension IQ Easy e bağlanabilir. Dâhili 24V DC güç dağıtımı ile extra kablolamaya ihtiyaç gerektirmez, her cihaza direk besleme ve sinyal bağlantısı yapılmış olur.

Extension IQ Easy için 2 versiyon mevcuttur:

1)Giriş Voltajı 100 – 240V / 50-60 Hz. Bu ünite giriş voltajını 24 V DC ye dönüştürür ve 6 IQ cihazı için besleme sağlar.

2)Giriş Voltajı 24V DC Bu model, kullanıcı tarafından sağlanan bir 24V güç girişi gerektirmektedir.

Daha fazla cihazı bağlamak için başka Extension IQ Easy kullanılır. Bu şekilde her bir Extension IQ Easy e 6 cihaz daha bağlanabilir ve maksimum 30 cihaz bir sisteme bağlanabilir. Her bir Extension IQ Easy cihazında 2 adet fazladan port olup, bu portla da IQ olmayan cihazların (örneğin Performax Easy)  bağlanması için kullanılabilir.

Arayüz:

Makine arabirimleri ile iletişim sağlanabilir. Analog ve dijital girişler, çıkışlar ve birkaç seri fieldbus protokolleri kullanılabilir. Bu arayüzler Manager IQ Easy tarafından sağlanmaktadır.

Pro-Aktif iyonizasyon kontrolü:

Simco-ION patentli teknolojisi sayesinde, Performax IQ Easy bar ile birlikte nötralizasyon ayarı yapılarak statik alınabilir.  Sisteme Sensor IQ Easy eklenerek malzeme üzerindeki yük ölçülebilir. Bu şekilde sistem ile verimlilik arttırılabilir ve kalite kontrolü sağlanabilir. Kapalı döngü ölçme ve statik bar çıkış ayarı ile düşük statik yüklenme garanti edilebilir. Cihazlar platformda herhangi bir yere yerleştirilebilir. Manager IQ Easy e bağlı olan cihaz ile Performax IQ Easy e bağlı cihaz ile haberleşebilir.

Veri kaydı:

Tüm cihaz ve işlem parametreleri gerçek zamanlı olarak Manager IQ Easy tarafından kaydedilir.

Özellikler

  • 6 cihaza kadar bağlantı yapılabili
  • LED göstergeler